Når jeg pynter juletreet er jeg alltid nyforelsket i det. Endelig er det jul! Gode minner fra barndommen og varme assosiasjoner gir meg fine vibrasjoner.
Men det er en flyktig kjærlighet. Den fordamper som eter på en varm hånd. I dag hadde jeg fått nok! Plutselig orket jeg ikke synet av juletreet lenger. Det er over!
Jeg er lei av julemat, lei av julepynt, lei av rot, lei av latskap, lei av julesanger, lei av lange morgener. – dritt lei hele jula. I løpet av ti minutter hadde jeg pillet ned all pynt og puttet den i esken igjen. Nå gjenstår bare lysene, og dem er det Thv som har ansvaret for – både når de skal opp og ned.
Juletreet skal hugges opp og legges foran trappen som tørkematte. På den måten får det flere liv.
Om et år forelsker jeg meg kanskje i et nytt juletre, men det er definitivt over for i år.
Næmmen vårt står her og strutter enda det, og har nesten ikke mistet noen barnåler en gang…
Jeg tror jeg gjør det samme snart. Ser nemlig at det står en container utenfor vinduet mitt og jeg kan klare å lure et tre ned der …
Jeg nyter fortsatt ferie, men enn så mye jeg hadde tenkt å ta fri på fredag så tror jeg at jeg sniker meg tilbake til jobben. Savner kontorpulten min.
Jeg er *misunnelig*, det eneste som forhindrer meg fra å røske ned ALT av pynt og fjas er resten av husets beboerer som synes det er strålende kjekt å ha jul i evigheter. 😀 Jeg har fått lovnader om at helgen som kommer er tiden for å pakke årets jul bort. O normalitet. 🙂 Nok er nok.
Selv stor kærlighed kan man få nok af! 😉
Jeg har gjort det samme – det er en flygtig kærligheds affære vi har 🙂
Jeg vil ønske dig og dine et godt og lykkebringende Nytår og jeg glæder mig til at træffe dig. Tusind kram her fra ønskeøen 🙂
9na: Du må huske på at vi bor 9 mil lenger sør enn dere, og julen er kortere jo lenger sørover i Europa man kommer. I DK pillet de fleste det ned to dager før meg også, og i Italia har de sikkert glemt at det var noe som het jul.
Sissel: Når du tenker på peset du hadde med å få det opp, kan du ikke bare åpne et vindu og sikte på containeren – sånn stille og rolig midt på natta?
Eirin: Hvis noen har glede av det, kan man strekke det. Her var alle leie.
Dorte: Tja!
Marianne: Gleder meg til å treffe deg også, men vi blir en stor gruppe. Vi får forsøke å sirkulere litt så vi får vekslet noen ord med de fleste. Godt nytt år.
🙂 – her er julen også forbi !
Vil ønske dig et og manden et godt nytår !
Godt nytt år til deg også, og så håper jeg vi treffes den 24.
Og så jeg som synes julen her er kort..Her ryker treet ut like på nyåret
Her er kærligheden stadig til stede 🙂 så vi siger først farvel 7. januar 🙂
Godt nytår til dig og din familie.
Det lyder som om at du og familien har haft en dejlig jul, hvor I rigtig har haft tid til at hygge jer sammen. Jeg håber at I også får et godt nytår. 😀
godt nytår til dig og dine, Hege. jeg glæder mig til at ses i Nansensgade i januar.
Ønsker deg og dine et riktig GODT NYTT ÅR!
Godt nytt år, Hege.
Mvh Elisabeth
Her står juletreet vårt ribba for alt annet enn lysene. Alle nisser og engler og røde duker er bytta ut med friske tulipaner. Man blir så inderlig lei! Mamma begynte å pille ned nisser fjerde juledag. Jula varer bare frem til andre, synes jeg! Men den starter jo også tidlig i desember. Det skal bli deilig med hverdag igjen.
Godt nyttår, Hege! Håper jeg får til et lite besøk snart. 🙂
Godt nyttår til deg også, Silje. I dag har vi hatt besøk av gutta: Durim, Michael, Damir, Christer, Agron.